Są takie dni, kiedy cała branża fitness mogłaby świętować…

Są takie dni, kiedy cała branża może świętować – mam nadzieje, że to jeden z nich. Właściciel klubu fitness spod Wrocławia otrzyma zwrot ponad 14 000 zł od wrocławskiego Sanepidu tytułem niesłusznie nałożonej kary, odsetek oraz zwrotu kosztów postępowania

To kolejna taka wygrana w naszej Kancelarii, kilka miesięcy wcześniej Sanepid w Toruniu po wyroku Sądu musiał zwrócić ponad 12 000 zł i przyznać, że “pobrał te środki nienależnie”.

Publikując ten tekst, jest końcówka września 2022, a jesień zawitała do nas pełną parą – kluby wypełniają się osobami, które po letnim odpoczynku przypominają sobie, gdzie podziały się ich buty treningowe oraz wertują jesienne oferty pobliskich klubów w ich miastach. Właściciele natomiast nerwowo zaglądają za wschodnią granicę, wertują rachunki za prąd i spoglądają nieśmiało w ekrany wyczekując wieczornych wiadomości, zastanawiając się na jakie pomysły gospodarcze wpadną tym razem rządzący. Ostatnio po raz kolejny branżowe media obiegła informacja o kolejnym, dużym, zamykającym się klubie.

Jako właściciele klubów nie bardzo wiemy, czy szykować się na lockdown, skoki cen ogrzewania, panikę klientów czy dobijającą z każdej strony inflacje? Zatem tego typu zastrzyk gotówki w postaci zwrotu kilkunastu tysięcy na konto właścicieli klubów przydaje się i jednocześnie pociesza przyglądającym się tego typu wyrokom kolegów z branży, którzy mają podobne dylematy. Dlatego zamiast przerzucać się kolejnymi, negatywnymi informacjami, które chętnie media podają, przydałoby się nieco więcej przebicia dla tych informacji, które faktycznie budują tych, którzy na co dzień szarpią się z niepewnością jutra.

Pamiętam, jak rozważaliśmy w Pandemii czy otwierać kościoły i gdy cała branża nagle po fali solidarności zaczęła znów się dzielić. Teraz mam wrażenie, że jedni udają, że nic się nie stało i mówią, że “jakoś to będzie”, a drudzy pogrzebali nadzieje o solidarności w branży i patrzą na koniec własnego nosa, na własną rękę chcąc zabezpieczać swoje interesy.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że branża sportowa, tak poszkodowana podwyżkami cen prądu i ogrzewania, ma w końcu szanse odbić się wykorzystując nowy ład i zwolnienia z VAT, CIT oraz ZUS. Możliwe, że dla wielu to jedyny kierunek, by przetrwać i wyjść na swoje tej zimy. Ten wyrok, który przytaczamy na początku tekstu pokazuje, że bez względu na to czy coś się stanie jesienią, czy jednak trzęsienia ziemi nie będzie, warto:

– walczyć o swoje,

– zabezpieczać samodzielnie swoje interesy i nie liczyć na pomoc z zewnątrz,

– nie ufać urzędnikom i zapewnieniom aktorów telewizyjnych zwanych politykami czy aktywistami,

– nie wychylać się i po cichu robić swoje,

– nie zapomnieć dlaczego zaczęliśmy prowadzić ten biznes i nauczyć się sprzedawać swoje umiejętności nie sprzedając swoich wartości.

Bo za 2-3 lata nikt nie będzie liczył ilości postów oburzenia na facebooku, a będzie spoglądał w KRS czy CEIDG licząc, kto pozostał na planszy do gry. Na co dzień zabezpieczamy prawie 300 placówek, jako Kancelaria IRBIS www.zarabiajnapasji.com/smart, pomagamy prawnie, podatkowo i organizacyjnie. W mojej ocenie, to co teraz jest kluczowe to budowanie zapasów kapitału, lokowanie nadwyżek w bezpiecznych miejscach (absolutnie nie w banku ani w złotówkach) i dbanie by nasi klienci jak najchętniej i jak najdłużej chcieli korzystać z naszych usług, a w razie kryzysu by mieć do nich szybki i pełen zaufania kontakt.

Czas na udowadnianie racji jeszcze przyjdzie, czas na zakupy również – teraz pora mądrze myśleć o swoich biznesach i przygotowywać się na najbliższe lata oszczędzając siły i kapitał. Co do samych wyroków, właśnie szykujemy strategię pozwów cywilnych, a nawet wyciągnięcia konsekwencji wobec poszczególnych urzędników, drogę ku temu mamy otwartą i masę dowodów na spadek obrotów po ich interwencji. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale do wiosny 2023 będziemy tych jaskółek mieć już przynajmniej kilkanaście. Ważne byście i Wy dotrwali tej wiosny i nie dali się wystrzelać z oszczędności.

Jeśli będę mógł jakoś pomóc, to piszcie – chętnie posłucham Waszych historii,  bo nie jesteście w tym sami. FB LINK

#RazemPrzetrewamyTenCYRK

Michał Kosel, właściciel Kancelarii IRBIS

Czujesz, że utknąłeś w miejscu?

Sprawdź naszą PLAYLISTĘ prawną i upewnij się,
czy to rozwiązanie DLA CIEBIE?

by było Cię w końcu STAĆ, na święty spokój!

Samodzielnie dobierz pakiet pod Twoje potrzeby,
zobacz co MY MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ

i samodzielnie OBLICZ koszty współpracy!